Badania krwi jako sposób na zdrowie

Traktowanie badania krwi jako sposobu na dbanie o swoje zdrowie jest wynikiem mody, który przed dwiema dekadami pojawił się w Stanach Zjednoczonych i dotarł do nas dopiero niedawno. Wiele bardzo ważnych zjawisk prozdrowotnych zaczęło się właśnie od mody na różne zachowania lub powstrzymywanie się od takowych, ale wiele mód jest też dla nas po prostu szkodliwe. Czasami nawet bardzo poważnie. Badanie krwi jako sposób na zdrowie na pewno nie jest szkodliwe, ale nie można go też przeceniać.

Istota podejścia do badania krwi

Krew człowieka powinna mieć skład dość ściśle określony. Wszystkie normy mają charakter przedziałów, ponieważ mówimy tutaj nie o urządzeniu elektronicznym, ale o mechanizmie biologicznym, w którym występuje duża tolerancja. Mimo wszystko, jeśli występuje w organizmie jakiś mechanizm chorobowy, przekroczenie norm jest zazwyczaj bardzo duże i nie ma najmniejszych wątpliwości, że coś jest nie tak. Osoby, które traktują skład swojej krwi jako wyznacznik zdrowia, wychodzą z założenia, że jest to substancja wszędobylska w organizmie i można ją traktować jako absolutny wyznacznik ich kondycji. Starają się, by wszystkie wyniki badania krwi były w normie.

Za i przeciw

Takie podejście na pewno ma sens, ponieważ zbyt duża ilość cukru we krwi lub zbyt wysoki poziom cholesterolu to realne zagrożenia dla naszego zdrowia oraz wskazania, że coś w organizmie dzieje się źle. Dążenie do ich poprawienia to realnie poprawianie swojego stanu zdrowia, więc nie można powiedzieć, że ktokolwiek sobie w jakikolwiek sobie szkodzi. Dążenie do uzyskania idealnych wyników badania krwi na pewno może nam pomóc i nie będzie nam szkodziło. Pytanie tylko, czy to wszystko, czego potrzebujemy dla uzyskania zdrowia? Odpowiedź musi tutaj być przecząca, ponieważ w standardowym badaniu krwi sprawdza się tylko kilka czynników, których prawidłowy poziom bynajmniej nie oznacza, że jesteśmy w pełni zdrowi. Traktowanie dobrych wyników morfologii jako immunitetu na wszystkie choroby może spowodować zignorowanie poważnych problemów zdrowotnych.

Badania krwi w centrum Warszawy: www.medica2000.com.pl.